Turbelco Endüstriyel Kalıp – İş Dünyası – Atv Avrupa

Turbelco Endüstriyel Kaplama san.ve tic ltd şti ., 1992 yılında hazine dış ticaret müsteşarlığı yabancı sermaye dairesi başkanlığının izni ile Belçika sermayeli olarak Ankara’da kurulmuş ve endüstriyel kaplamacılık alanında faaliyetlerine başlamıştır.1995 yılından beri de DuPont LIA belgesi ile lisanslı kaplayıcı olarak Teflon® kaplama konusunda çalışmaktadır. 1998 Ağustos ayında İstanbul Büyükçekmece’ deki kendi fabrikasına taşınmıştır. Endüstriyel alanda kaplama çeşitlerini arttırarak sanayinin bir çok problemine çözüm üreten Turbelco, sürekli olarak kendini yenilemeye yönelik anlayışı sayesinde teknolojik yatırımlarına, kaplamacılıkta otomasyon anlayışını göz önünde bulundurarak bu yeni tesisinde devam etmektedir. Firmamız 2005 yılında ISO 9001 belgesi almaya hak kazanmıştır.

2012’de kurulan Karaman kaplama tesisinden sonra, ilk Avrupa yatırımı olan Turbel Europe Gmbh 2015 yılının Şubat ayında Almanya’nın Heinsberg şehrinde kurulmuştur.

Turbelco 1992 den beri, çeşitli kaplama çözümleri konusundaki bilgi birikimi ve Teflon® kaplamadaki uzmanlığı ile yüksek kalite ve üretim garantisi vermektedir. Farklı ebatlarda ve adetlerde çok çeşitli parçaların kaplanması tesisimizde gerçekleştirilmektedir.
Diğer kuruluş Turbel Tava‘nın imalatı olan endüstriyel pişirme tavalarına teflon® kaplamalar yaparak ihracata yönelik organizasyonlarını da genişletmiş ve gelişmiş Avrupa ülkelerinde kaplama kalitesini kabul ettirmiştir.

Turbelco Endüstriyel Kalıp I Atv İş Dünyası Programı from Avrupa YAPIM on Vimeo.